Правила догляду за окулярами

Коли ми купуємо нову річ, то звичайно хочемо, щоб вона нам якомога довше прослужила. Так, коли людина купила очки, їй хочеться, щоб вони якомога довше залишалися в гарному стані та давали можливість ясно та чітко бачити.

Окуляри – це оптичний прилад, який потребує бережливого ставлення як до лінз, так і до оправи. Щоб ваші окуляри прослужили вам якомога довше, їх потрібно правильно експлуатувати, зберігати та доглядати за ними.

Зберігання окулярів
Зберігати окуляри потрібно у твердому міцному футлярі. Чи то ви заходите в магазин та знімаєте сонцезахисні окуляри, то їх потрібно покласти у футляр, а вже потім у сумку (ні в якому разі не одягати на голову, оскільки це призведе до деформації оправи). Або ви перед сном знімаєте окуляри, то також кладіть їх у футляр. Якщо вони лежатимуть без футляра, на них будуть збиратися частинки пилу.

Вибір футлярів зараз дуже різноманітний. Футляри є: зі шкірозамінника, шкіри, тканини, дерева, брезента, з коркового дерева.
Є футляри просто з тканини (футляр-мішечок), а є каркасні (пластиковий, металевий).

Щоденний догляд за окулярами
Оптимальним варіантом чищення окулярів є вода та рідке мило. Але після такого миття потрібно обов'язково добре просушити всі деталі оправи та витерти лінзи м'якою чистою тканиною (краще використовувати спеціальні салфетки).

Цей метод зручний, якщо ви вдома. Але якщо ви знаходитесь десь у дорозі, а ваші очки загрязнились, то в цьому випадку вам прийдуть на допомогу спеціальні спреї та вологі салфетки для чищення лінз. Звичайна мікрофіброва салфетка повинна бути завжди!

Є спреї, які просто очищують лінзу від загрязнення та є спрей-гель NO FOG. Цей спрей очищує лінзу, діє як антисептик та запобігає запотіванню лінзи, що дуже важливо для людей, які носять окуляри постійно.

Вологі салфетки виготовлені з м'якого бавовни та просочені спиртовим розчином. Одноразові вологі салфетки є чудовим варіантом у відпустках, відрядженнях, тривалих поїздках та для людей робота яких пов'язана з постійним транспортним пересуванням (далекобійники).