Як правильно підібрати сонцезахисні окуляри

Як ми можемо визначити якість сонцезахисних окулярів?
Можна оцінити якість сонцезахисних окулярів на основі кольору лінз - хоча саме це не завжди є найточнішим показником. Сонцезахисні окуляри зі світло-кольоровими лінзами все одно можуть бути хорошими, але зазвичай забезпечують менший захист, ніж темні лінзи. Можна сказати, що світло-тоновані сонцезахисні окуляри - це більше міська мода, а темніші, як правило, ліпші для захисту.

Справжнім показником якості є знання особливостей певної пари сонцезахисних окулярів. Кожна пара, як правило, позначається ярликом чи написом збоку, або на самій лінзі. На цьому ярлику повинно бути чітко видно, чи окуляри поляризовані, яку категорію захисту пропонують окуляри, інформація про сертифікат CE чи, наприклад, чи використовують вони технологію PRIZM technology*. Якщо сонцезахисні окуляри не позначені, Ви ніколи не можете бути впевнені, чи достатня їх якість. Якщо Ви не можете знайти маркування або ярлики, продавець повинен мати можливість надати всю необхідну інформацію.

*PRIZM - це нещодавно розроблена технологія Oakley, яка покращує сприйняття кольорів та контрасту.

Чому важливо правильно вибрати сонячні окуляри? Яка категорія нам потрібна?

Сонцезахисні окуляри - це, перш за все, спосіб захисту сітківки від шкідливих УФ-променів. Звичайно, вони також не дають нам бути засліпленими суворим світлом. Категорія вказує, скільки світла пропускає лінза і, іншими словами, наскільки темною є лінза. Як правило, ми можемо розглянути 4 категорії: 0–1, 2, 3, 4. Лінзи категорії 0-1 прозорі або мають дуже легкий відтінок. Ці лінзи є загальними для прозорих захисних окулярів або для косметичних окулярів. Категорія 2 є найбільш часто продаваною та популярною в носінні. Лінзи категорії 2 тоновані до 70%. Лінзи категорії 3 приблизно на 85% тоновані. Це робить їх трохи темнішими та краще підходить для сильних сонячних променів. Це Ваш шлях до дуже сонячних днів. Лінзи категорії 4 приблизно на 95% тоновані. Ці сонцезахисні окуляри дійсно блокують багато світла та забезпечують високий ступінь захисту. Вони найбільше підходять для гір, пляжу чи пустелі. Вони призначені лише для особливих потреб та в надзвичайно сонячних умовах. Ніколи не слід носити сонцезахисні окуляри категорії 4 під час водіння.

Які сонцезахисні окуляри рекомендуються дітям, а які - дорослим?

Для Ваших дітей найголовніше - це правильно захистити очі. Оскільки вони все ще ростуть і розвиваються, Вам слід придбати для них сонцезахисні окуляри темнішої якості. Для дорослих це залежить від того, як Ви хочете ними користуватися. Якщо бажаєте носити їх у місті чи навесні, більш ніж достатньо низького рівня захисту від ультрафіолету, і можна вибрати світлі сонцезахисні окуляри. Влітку, або перебуваючи на пляжі чи в горах, необхідний більш високий ступінь захисту від ультрафіолету. Якщо перебуваєте в середовищі, де є багато відбитого світла, наприклад, під час їзди чи на воді, Ви навіть можете придбати собі пару поляризованих сонцезахисних окулярів. Це допоможе зупинити сліпучі відбиття на поверхні.